صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

تعامل صنعت نفت و گاز با دانشگاه یک اصل مهم است

تعامل صنعت نفت و گاز با دانشگاه یک اصل مهم است

پیوند نفت و دانشگاه می تواند در صنعت نفت و گار تحول ایجاد کند

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت پالایش گازسرخون و قشم ، در مصاحبه با مهندس محمدحسین نوروزی مدیرعامل این شرکت افزود: در راستای رهنمودهای مقام معطم رهبری مدظله العالی در سال جهش تولید به جهت استمرار تولید پایدار ، تعامل دو سویه دانشگاه و صنعت نفت و گاز کشور برای رشد استعدادهای جوان و پویای کشور یک ضرورت است و مراکز دانشگاهی و مراکز پژوهشی می توانند در رشد و توسه اهداف و برنامه های سازمان نقش بسزایی ایفا کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه و صنعت دو نهاد کلیدی محسوب شده ، گفت: پالایشگاه گاز سرخون به جهت پیشرفت و توسعه  پروژه های متعدد در بخش های مختلف بسترهای بالایی در پذیرش ظرفیت های علمی دانشگاه ها در صنعت گاز دارد. و استقلال علمی و تکیه بر پژوهشگران داخلی در پیشرفت علم و فناوری در حوزه نفت و گاز وابسته است و روحیه خودباوری، اعتماد به نفس و عزت علمی را بالا خواهد برد و گامی موثر در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

ایشان در ادامه مصاحبه با اشاره به اینکه هدف ما از افزایش همکاری ها با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی استفاده از دستاوردها و سرمایه های علمی در صنعت نفت و گاز است با بتوان امور علمی، پزوهسی و فناوری مرتبط را به دست محققان و دانشمندان داخلی سپرد. گفت: ما اعتقاد داریم دانشگاهها و مراکز پژوهشی با تحول در عرصه علم و دانش و نتایج اقتصادی می توانند منشا رشد توسعه صنعت نفت و گاز باشند.

نوروزی بیان کرد: شرکت پالایش گاز سرخون و قشم در راستای بومی سازی و انتقال فناوری های جدید باهدف گسترش همکاریهای دوجانبه از پروژه های دانشگاهی در جهت رشد و بالندگی این شرکت حمایت می کند و بدنبال آن نیز همکاری دانشگاه با بخش نفت و گاز اقتصاد مقاومتی را تقویت می کند.

محمدحسین نوروزی در پایان با تاکید بر ضرورت زمینه های همکاری دانشگاه و مراکز پژوهشی با صنعت بمنظور تبادل اطلاعات و تجارب اموزشی و پژوهشی، اظهار داشت دانشگاه ها باتوجه به ظرفیت های برتر علمی، توانایی بالایی در خصوص همکاری با صنعت نفت و گاز کشور را دارند.


١٣:٢٢ - 1399/11/28    /    شماره : ١٥٩٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٤خروج
تصاویر منتخب